Ingredienten:

750 gram zuurkool

900 gram pompoen schoongemaakt.

1 ui

175 gram spekblokjes

1 theelepel paprikapoeder

125 ml creme fraiche

naar smaak groentebouillon poeder

Peper

Dille naar smaak toevoegen

Tijm naar smaak toevoegen

150 gram geraspte kaas

handje vol sla

 

Bereiden:

Kook de zuurkool ongeveer 20 minuten in een bodem water.

Was ondertussen de pompoen, schraap met een lepel de pitten eruit en snijd in grove stukken. (schillen hoeft niet bij de Hokkaido, lekker veel vezels)

Zet de pompoen onder water en kook ongeveer 10-15 minuten tot hij zacht is.

Snipper de ui grof en bak in wat kokosolie in 2 minuten samen met gerookt paprikapoeder. Bak de spekjes mee. Rasp de kaas en vet de ovenschaal in.

Laat de zuurkool uitlekken in een vergiet of zeef. Controleer of de pompoen gaar genoeg is en giet af. Stamp de pompoen tot een mooie gladde puree, dat kan met een stamper of staafmixer. Roer de creme fraiche door de pompoenpuree. Leg eerst een laagje zuurkool op de bodem van de ovenschaal, strooi daar de tijm en dille overheen. Meng de rest van de zuurkool met de pompoenpuree. Proef de zuurkool-pompoenstampot en breng op smaak met wat bouillonpoeder en peper. Verdeel de helft van de puree over het laagje zuurkool, dan de ui en spek en vervolgens de rest van de puree. Als laatste verdeel je de geraspte kaas erover. Bak de zuurkool pompoen schotel in 20 minuten in een voorverwarmde oven van 200 graden (hetelucht 180 graden), tot de kaas mooi goudgeel is. Verdeel de sla over 4 borden en serveer een stuk van de prachtige oranje ovenschotel daarboven op.

Eet smakelijk!!!

 

Sfeer van Willems groente- fruit pluktuin